הקמת חברה בקפריסין

עוד בשירותי ראיית חשבון

להרשמה לניוזלטר

הקמת חברה בקפריסין – אולי גם לכם כדאי?

כאשר רובנו באים לפתוח חברה חדשה, המחשבה לפתוח אותה דווקא במדינה אחרת לא תמיד חולפת בראשנו. עם זאת, כדאי שתדעו שחברות רבות יכולות ליהנות ממצבור גדול ומשמעותי של הטבות מס אם רק יוקמו בקפריסין ולא בישראל. נכון, לא לכולם זה מתאים אבל אם החברה שלכם עתידה לנהל פעילות בינלאומית עניפה כנראה שדווקא לכם בהחלט כדאי לבדוק את האפשרות.

הקמת חברה בקפריסין עם משרד רואי חשבון שטיינמץ עמינח ושות

מאיזה מכלול הטבות תוכלו ליהנות?

  • לקפריסין רשת רחבה של אמנות מס עם מדינות שונות בעולם אשר מבטלות או מפחיתות משמעותית את שיעורי ניכוי המס במקור על דיבידנדים, ריביות ותמלוגים המשולמים ממדינות אלו. בנוסף, אמנות אלו מונעות היווצרות של כפל מס ביותר מ- 34 מדינות כך שאת החיסכון בכיס שלכם תרגישו באופן ישיר. בד בבד כדאי לדעת שקפריסין נמצאת גם היום במו"מ על חתימת אמנות רבות נוספות.
  • מתכננים לבצע פעילות סחר עם מדינות האיחוד האירופי? מאחר וקפריסין חברה באיחוד, אם תרשמו בה את חברתכם תוכלו גם אתם ליהנות מפטור ממע"מ על כל עסקאות הסחר שתבצעו בתוך מדינות האיחוד וכן מהטבות נוספות.
  • שיעור מס החברות בקפריסין הינו מן הנמוכים בעולם ומגיע לכ-10% בלבד (לשם השוואה, מס החברות בישראל עומד כיום על 23%, נכון ל2021). בנוסף, הוא אינו מוטל, בדרך כלל, על הכנסות פסיביות של החברה.
  • מתכננים לחלק דיבידנדים או לשלם תמלוגים ורווחי הון? בקפריסין לא תחויבו במס בגינם (למעט בעסקאות מקרקעין המצויים בשטחי קפריסין).

מה צריך על מנת לפתוח חברה בקפריסין?

כדי להקים את חברתכם בקפריסין תדרשו למינוי של נציג מקומי, מען קפריסאי והגשת דוחות שנתיים לרשויות. אם האנונימיות חשובה, תוכלו לשמור על סודיות זהותם של בעלי המניות בחברה ולא לחשוף את שמותיהם. יתכן ששמעתם על מקרים בהם חברות שהוקמו במדינות מקלטי מס חוייבו במיסים שונים שהוטלו עליהן מתוקף חוקי מדינות מערביות. בעוד שהדבר נכון במקרים מסויימים, בעזרת תכנון מס נכון, התייעצות והכוונה משכילה על ידי מומחים ניתן למזער את חבות המס ועדיין ליהנות מיתרונות עצומים.

חושבים על הקמת חברה בחו"ל? משרד רואי חשבון שטיינמץ עמינח מזמין אתכם להנות ממערך הקשרים החזק שלנו ולנצל את נסיוננו מרובה השנים בטיפול בחברות בינלאומיות ובחברות מקלט מס. צרו קשר עכשיו ותהנו מליווי מלא, אישי וללא פשרות.

להרשמה לניוזלטר