טופס FBAR - מדריך מלא

>
>
טופס FBAR - מדריך מלא

מה הוא טופס FBAR ומי צריך למלא אותו?

אם אתם מחזיקים בדרכון או בגרין קארד אמריקאי, גם אם אתם חיים בישראל כבר שנים רבות ואפילו אם לא ביקרתם בארה"ב תקופה נכבדת, תחת החוק החדש אתם נדרשים לדיווח FBAR.

Foreign Account Tax Compliance Act

מי חייב לדיווח FBAR ועל אילו חשבונות פיננסים יש לדווח?

החוק החדש איננו מתירני וכולל את כל מי שמחזיק חשבונות פיננסיים בישראל ובהם סכום מצטבר של לפחות $10,000 בכל נקודת זמן במהלך השנה. ההשלכות לכך אינן מוגבלות בגיל, כך שגם אם לילדיכם הקטינים יש אזרחות אמריקאית והם לא עבדו מימיהם אך הפקדתם עבורם סכום קבוע מאז הלידה - ייתכן והם נדרשים לדווח FBAR. אל תטעו: החשבונות הנכללים תחת החוק החדש אינם בנקאיים בלבד וכוללים גם את:

  • קופות הגמל
  • קרנות ההשתלמות
  • קרנות פנסיה מסוימות
  • פוליסות ביטוח ובכלל כל חשבון פיננסי אחר.

שימו לב: אי עמידה בחובת הדיווח עלולה לגרור עימה סנקציות אזרחיות ו/או פליליות נגדכם.

האם גם אזרחי ארה"ב החיים בישראל חייבים בדיווח לרשויות האמריקאים?

אם אתם מחזיקים בדרכון אמריקאי או אפילו בגרין קארד, מתגוררים בישראל ומנהלים כאן חשבון בנק, אל תהיו שאננים כי הבירוקרטיה האמריקאית עוקבת אחריכם: חוק ה-Foreign Account Tax Compliance Act הנכנס לתוקפו לאחרונה מחייב מוסדות פיננסיים ברחבי העולם וגם בישראל לדווח מידע הנוגע ללקוחותיהם המחזיקים באזרחות אמריקאית.

חושבים שתוכלו להתחמק מכך? אל תנסו, כי אם לא תדווחו את דו"ח FBAR אתם עוברים עבירה פלילית.

איך מגישים דוח FBAR?

נכון, הגשת הדיווח היא עוד מטלה בירוקרטית המתווספת לעומס היומיומי שלכם אך אי העמידה בה נושאת עימה עונשים חמורים מאוד. לכן, מומלץ שתדווחו בקלות ובמהירות באמצעות צוות מיומן. המומחים בתחום מיסוי בארה"ב במשרד רו"ח שטיינמץ עמינח ושות' עומדים לרשותכם, ייעצו, יסייעו ויקלו עליכם בכל הנוגע לדיווח על חשבונותיכם או חשבונות ילדיכם מחוץ לארה"ב. 

היערכו לכך מראש - את הדיווח יש להגיש למשרד האוצר בארה"ב החל משנת המס 2016 עד ל-15 באפריל של השנה העוקבת וניתן לקבל אורכה עד ה- 15 לאוקטובר.

 צרו קשר עם משרד רואה חשבון שטיינמץ עמינח ושות' עכשיו והצוות המקצועי שלנו ישמח להתייצב לשירותכם במענה על כל שאלה או פניה.

להרשמה לניוזלטר