טופס FBAR - המדריך המלא

>
>
טופס FBAR - המדריך המלא

מה הוא טופס FBAR ומי צריך למלא אותו?

אם אתם מחזיקים בדרכון או בגרין קארד אמריקאי, גם אם אתם חיים בישראל כבר שנים רבות ואפילו אם לא ביקרתם בארה"ב תקופה נכבדת, תחת החוק החדש אתם נדרשים לדיווח FBAR.

Foreign Account Tax Compliance Act

דיווח FBAR

החוק החדש איננו מתירני וכולל את כל מי שמחזיק חשבונות פיננסיים בישראל ובהם סכום מצטבר של לפחות $10,000 בכל נקודת זמן במהלך השנה. ההשלכות לכך אינן מוגבלות בגיל, כך שגם אם לילדיכם הקטינים יש אזרחות אמריקאית והם לא עבדו מימיהם אך הפקדתם עבורם סכום קבוע מאז הלידה - ייתכן והם נדרשים לדווח FBAR.

שימו לב: החשבונות הנכללים תחת החוק החדש אינם בנקאיים בלבד וכוללים גם את:

  • קופות הגמל
  • קרנות ההשתלמות
  • קרנות פנסיה מסוימות
  • פוליסות ביטוח ובכלל כל חשבון פיננסי אחר.

שימו לב: אי עמידה בחובת הדיווח עלולה לגרור עימה סנקציות אזרחיות ו/או פליליות נגדכם.

האם גם אזרחי ארה"ב החיים בישראל חייבים בדיווח לרשויות האמריקאים?

אם אתם מחזיקים בדרכון אמריקאי או אפילו בגרין קארד, מתגוררים בישראל ומנהלים כאן חשבון בנק, אל תהיו שאננים כי הבירוקרטיה האמריקאית עוקבת אחריכם: חוק ה-(Foreign Account Tax Compliance Act) FATCA הנכנס לתוקפו לאחרונה מחייב מוסדות פיננסיים ברחבי העולם וגם בישראל לדווח מידע הנוגע ללקוחותיהם המחזיקים באזרחות אמריקאית.

חושבים שתוכלו להתחמק מכך? אל תנסו, כי אם לא תדווחו את דו"ח FBAR אתם עוברים עבירה פלילית.

איך מגישים דו"ח FBAR?

נכון, הגשת הדיווח היא עוד מטלה בירוקרטית המתווספת לעומס היומיומי שלכם אך אי העמידה בה נושאת עימה עונשים חמורים מאוד. לכן, מומלץ שתדווחו בקלות ובמהירות באמצעות צוות מיומן. המומחים בתחום מיסוי בארה"ב בפירמת רו"ח שטיינמץ עמינח ושות' עומדים לרשותכם, בכל הנוגע לדיווח על חשבונותיכם או חשבונות ילדיכם מחוץ לארה"ב.

היערכו לכך מראש - את הדיווח יש להגיש למשרד האוצר בארה"ב עד ל-15 באפריל של השנה העוקבת וניתן לקבל אורכה עד ה- 15 לאוקטובר.

השאירו פרטים לחזרה או חייגו אלינו,

נשמח לעמוד לשירותכם

אולי יעניין אתכם גם: טופס 1099 | טופס W8/W9 | טופס 1040

להרשמה לניוזלטר