מס חברות 2024 בארה"ב

>
>
מס חברות 2024 בארה"ב

מס חברות הוא נושא פופלארי גם בישראל וגם בחו"ל. אנו מקבלים פניות רבות מלקוחות בהקשר למיסוי חברות בארצות הבריתכידועחוקי מס חברות בארה"ב שונים מהחוק בישראל, בעיקר כי המיסוי נעשה בנפרד ברמה הפדראלית וברמת המדינהמיסוי חברות הינו נושא מורכב הדורש חשיבה ותכנון מוקדמים בכדי להמנע מחבויות מס וקנסות מיותריםבמחלקת מיסוי אמריקאי במשרד רואי חשבון שטיינמץ עמינח ושות', צוות רואי חשבון אמריקאים מקצועיים ובעלי ידע וניסיון רב בכל הקשור למיסי חברות בארה"ב אשר ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה.

ביקורת של רשויות המס בארהב - שטיינמץ עמינח ושות

מס חברות 2018 - איך זה עובד שם?

חברה בע"מ עם פעילות עסקית בארה"ב חייבת בדיווח ובתשלום מס ברמה הפדרלית וכן, ברוב המקרים, אף ברמת המדינה (Federal & State Corporate Taxes). 

48 מתוך 50 מדינות בארה"ב מחייבות דיווח ותשלום מס במידה ופעילות החברה מתבצעת בתחומי המדינה. שתי המדינות היחידות שלא מחייבות מס חברות כלל הן וויומינג ודרום דקוטה. מס החברות חל על חברות מסוג (Corporation (Inc או (Limited Liability Company (LLC אשר בחרו לדווח על הכנסותיהן כחברה בע"מ וכן על חברות בע"מ זרות הפועלות בארה"ב.

מס חברות בארצות הברית - גבייה לפי מדינות

ראוי לציין כי לכל מדינה יש תנאים משלה לחבות המס במדינה וכן שיעורי מס וחישובי מס שונים. חלק מהמדינות גובות מס על מחזור המכירות בלבד. לדוגמא, בטקסס יש מס חברות של פחות מאחוז על מחזור המכירות אך ישנו פטור ממס על מחזור שנתי נמוך מ-$1,110,000. כמו כן, נבדה גם מחייבת במס על מחזור המכירות אך ישנו פטור על מחזור שנתי נמוך מ-$4,000,000. מדינות נוספות שגובות מס ממחזור המכירות הן וושינגטון (המדינה) ואוהיו.

מתוך 44 המדינות המחייבות במס על ההכנסה, וירג’יניה ודלוור מחייבות במס גם על המחזור. מבין המדינות שגובות מס חברות על ההכנסה, בדרום קרוליינה, צפון קרוליינה, צפון דקוטה, קולורדו, מסיסיפי ויוטה יש מס חברות של עד 5% מהרווחים. מנגד, מס החברות במינסוטה, אלסקה, קונטיקט, וושינגטון (הבירה) וניו ג'רזי מגיע ל-9% ויותר מסך הרווחים. להשוואה, מס החברות הפדרלי בארה"ב הינו הדרגתי ומגיע עד 35%

חשוב לציין כי חברה זרה אשר פועלת בארה"ב שלא באמצעות חברה אמריקאית חייבת לשלם מס סניף פדרלי בנוסף למס החברות. מס סניף מוטל ככלל על רווחי החברה הנמשכים ע"י בעלי המניות אל מחוץ לארה"ב. שיעור מס הסניף בארה"ב הינו 30%, אך האמנה למניעת כפל מס בין ארה"ב לישראל מגבילה את שיעור מס הסניף ל-12.5%

התעסקות עם מס חברות מצריכה ייעוץ מקצועי. המחלקה האמריקאית של שטיינמץ עמינח מספקת ללקוחות מגוון רחב של שירותי ייעוץ ודיווחי חברות לרשויות המיסים בארה"ב. בכדי שנוכל לסייע לכם להגדיל את הרווחים ע"י הפחתת מס חברות בארה"ב ככל הניתן, צרו עמנו קשר ורואי החשבון האמריקאיים שלנו המתמחים במיסי חברות בארה"ב ישמחו לייעץ לכם.

להרשמה לניוזלטר