מס חברות 2024 בארה"ב

>
>
מס חברות 2024 בארה"ב

מס חברות הינו נושא פופלארי גם בישראל וגם בחו"ל. אנו מקבלים פניות רבות בהקשר למיסוי חברות בארצות הברית. כידוע, חוקי מס חברות בארה"ב שונים מהחוק בישראל, בעיקר כי המיסוי נעשה בנפרד ברמה הפדראלית וברמת המדינה. מיסוי חברות הינו נושא מורכב הדורש חשיבה ותכנון מוקדמים בכדי להמנע מחבויות מס וקנסות מיותרים. במחלקת מיסוי אמריקאי בפירמת רואי חשבון שטיינמץ עמינח ושות', צוות רואי חשבון אמריקאים מקצועיים ובעלי ידע וניסיון רב בכל הקשור למיסי חברות בארה"ב, נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.

מיסוי אמריקאי מול IRS שטיינמץ עמינח פירמת רואי חשבון

מס חברות אמריקאי - איך זה עובד שם?

חברה בע"מ עם פעילות עסקית בארה"ב חייבת בדיווח ובתשלום מס ברמה הפדרלית וכן, ברוב המקרים, אף ברמת המדינה (Federal & State Corporate Taxes). 

48 מתוך 50 מדינות בארה"ב מחייבות דיווח ותשלום מס במידה ופעילות החברה מתבצעת בתחומי המדינה. שתי המדינות היחידות שלא מחייבות מס חברות כלל הן וויומינג ודרום דקוטה. מס החברות חל על חברות מסוג (Corporation (Inc או (Limited Liability Company (LLC אשר בחרו לדווח על הכנסותיהן כחברה בע"מ וכן על חברות בע"מ זרות הפועלות בארה"ב.

מס חברות בארצות הברית - גבייה לפי מדינות

ראוי לציין כי לכל מדינה יש תנאים משלה לחבות המס במדינה וכן שיעורי מס וחישובי מס שונים. חלק מהמדינות גובות מס על מחזור המכירות בלבד. לדוגמא, בטקסס יש מס חברות של פחות מאחוז על מחזור המכירות אך ישנו פטור ממס על מחזור שנתי נמוך מ-$1,110,000. כמו כן, מדינת נבדה גם מחייבת במס על מחזור המכירות אך ישנו פטור על מחזור שנתי נמוך מ-$4,000,000. מדינות נוספות בארה"ב שגובות מס ממחזור המכירות הן וושינגטון (המדינה) ואוהיו.

מתוך 44 המדינות המחייבות במס על ההכנסה, וירג’יניה ודלוור מחייבות במס גם על המחזור. מבין המדינות שגובות מס חברות על ההכנסה, בדרום קרוליינה, צפון קרוליינה, צפון דקוטה, קולורדו, מסיסיפי ויוטה יש מס חברות של עד 5% מהרווחים. מנגד, מס החברות במינסוטה, אלסקה, קונטיקט, וושינגטון (הבירה) וניו ג'רזי מגיע ל-9% ויותר מסך הרווחים. להשוואה, מס החברות הפדרלי בארה"ב הינו הדרגתי ומגיע עד 35%

חשוב לציין כי חברה זרה אשר פועלת בארה"ב שלא באמצעות חברה אמריקאית חייבת לשלם מס סניף פדרלי בנוסף למס החברות. מס סניף מוטל ככלל על רווחי החברה הנמשכים ע"י בעלי המניות אל מחוץ לארה"ב. שיעור מס הסניף בארה"ב הינו 30%, אך האמנה למניעת כפל מס בין ארה"ב לישראל מגבילה את שיעור מס הסניף ל-12.5

על מנת להגיע לתוצאת המס המיטבית בנושא מס חברות אמריקאי מומלץ מאוד להיוועץ עם גורם מקצועי ומנוסה במיסוי אמריקאי.

במחלקה האמריקאית בפירמת שטיינמץ עמינח ושות' אנו מספקים מגוון שירותי ייעוץ ודיווחי חברות לרשויות המיסים בארה"ב.

השאירו פרטים לחזרה או חייגו אלינו, נשמח לעמוד לשירותכם

להרשמה לניוזלטר