בדיקת שכר עובדי קבלן

>
>
בדיקת שכר עובדי קבלן

עוד בשירותי ראיית חשבון

להרשמה לניוזלטר

בדיקת שכר עובדי קבלן בתחום השמירה הניקיון וההסעדה

ארגונים רבים, ואולי אפילו אתם, מעסיקים עובדי שמירה, ניקיון והסעדה באמצעות קבלני משנה. בעקבות מקרים רבים בהם הופרו זכויות עובדים, פורסם בדצמבר 2011 החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה, התשע"ב-2011. החוק מגדיר את סעיפי האחריות האזרחית והפלילית המוטלים על קבלני השמירה, הניקיון וההסעדה והוא מחיל חבות זו על מזמיני השירות מקבלנים אלו, בכל הקשור להפרות חוקי עבודה לעובדים.

הזמנתם שירות? וודאו שאתם מוגנים

אם קבלן המשנה ממנו הזמנתם את השירות הפר את החוק גם אתם עלולים להיות חשופים לתובענה אזרחית אשר טומנת בחובה אפשרות לעיצומים כספיים בהיקפים שונים. על מנת שתוכלו להתגונן מראש, מגדיר סעיף 27 לחוק מספר הגנות אפשריות כדלקמן:

  • תיקון מלא של הפרת החובה החקוקה.
  • הוכחה כי מזמין השירות הסתמך בתום לב על בדיקות תקופתיות שנערכו על ידי איש מקצוע מוסמך, וכי ההפרות שנתגלו תוקנו.
  • הוכחה כי מזמין השירות הסתמך בתום לב על בדיקות תקופתיות שנערכו על ידי איש מקצוע מוסמך, וכי לא נתגלו הפרות.

לפי הוראת השעה שבסעיף 54 לחוק, על ביצוע הבדיקות התקופתיות יש להפקיד רואה חשבון ולא בודק שכר מוסמך.

משרד רואי חשבון שטיינמץ עמינח ושות' לשירותכם

בדיוק למטרה זו, הקמנו צוות מומחים מיוחד המציע את שירותיו בתחום בדיקות שכר עובדי קבלן ומבצע אותן בהתאם לניסיונו הרב בתחום והוראות החוק הקיימות בנושא.
כחלק מהבדיקות, אנו מבצעים ביקורת פנימיתובוחנים האם הקבלן עומד בהוראות חוקי העבודה, כגון: מתן חופשה שנתית, עמידה בהוראות חוק שעות העבודה והמנוחה, העסקת נערים, דמי חגים, הפרשות סוציאליות על פי צווי הרחבה, החזר הוצאות נסיעה ועוד, בהתאם למסגרת החוקית המאגדת את החברה.
במקביל לבדיקות השכר, אנו מייעצים בנוגע לדרכי בקרה ופיקוח על התקשרויות עם הקבלנים, מסייעים בתמחור מכרזים, מנהלים משא ומתן מול הקבלנים וכן מעניקים ייעוץ חשבונאי וכלכלי בכל הנוגע להסכמים בין הקבלנים ומקבלי השירותים.

זקוקים לשירותנו? צרו קשר ונדאג לענות על כל שאלותיכם.

להרשמה לניוזלטר