תכנית גילוי מרצון לרשויות המס בארה"ב

>
>
תכנית גילוי מרצון לרשויות המס בארה"ב

תכנית גילוי מרצון (Streamlined Voluntary Disclosure) לרשויות המס בארה"ב הוצגה לראשונה ע"י ה- IRS בינואר 2012. תכנית זו פותחת חלון הזדמנויות לאזרחים אמריקאים שטרם מילאו את חובם ומאפשרת להם ליישר קו עם רשויות המס בארה"ב ולהגיש דוחות רטרואקטיבית וללא קנסות מיותרים. אזרח אשר יגיש דוחות על פי תנאי התוכנית לא יחולו עליו עונשים וקנסות החלים על מי שאינו מדווח כנדרש על פי חוק.

גילוי מרצון לרשויות המס האמריקאיות - שטיינמץ עמינח ושות פירמת רואי חשבון

למי מיועדת התוכנית?

התוכנית נועדה לאזרחים אשר לא היו מודעים לחובת הדיווח החלה עליהם בהיותם אזרחים אמריקאים המתגוררים מחוץ לארה"ב ואי הדיווח בוצע מתום לב ולא בזדון. משנת 2014 התוכנית כוללת גם אזרחים המתגוררים בארה"ב.

מי מחויב בהגשת דוחות מס לרשויות האמריקאיות?

חובת הגשת הדוחות חלה על אזרח אמריקאי או בעל גרין קארד גם אם אינו מתגורר בארה"ב. מה כוללת התוכנית? הגשת דוחות מס פדראליים ל-3 השנים האחרונות. הגשת דוחות FBAR ל-6 השנים האחרונות.
לדוגמא: ילדים שנולדו בארה"ב בתקופה שהוריהם נשלחו לרילוקיישן זמני בארה"ב, למרות שההורים אינם אזרחים אמריקאים, אם הם עומדים בתנאים להגשת דוח (הכנסה מעל $10,000 לשנה) הם מחויבים על פי החוק להגיש דוחות מס לרשויות האמריקאיות כל שנה. 

מהו דוח FBAR?

Foreign Bank Account Report - דוח שנתי המדווח על חשבונות פיננסים זרים (מחוץ לארה"ב) בהם הנך בעלים/שותף או מורשה חתימה. חשבונות פיננסים הינם: חשבון עו"ש, תיק ניירות ערך, פיקדונות וחסכונות, קרנות פנסיה, ביטוח מנהלים, קופות גמל וקרנות השתלמות. אם הסכום המצטבר בחשבונות אלו עולה על $10,000 בכל עת במהלך שנה קלנדרית, הנך נדרש בהגשת הדוח. דו"ח FBAR מוגש למשרד האוצר האמריקאי באופן אלקטרוני בנפרד מדוח המס הפדראלי. אי הגשת הדוח עלולה לגרור קנסות כבדים וחשיפה מיותרת מול הרשויות האמריקאיות.

שימו לב - בדו"ח זה ישנה חבות דיווח בלבד ואין כל חבות מס. חשוב לציין, שעל פי אמנת המס בין ישראל לארה"ב אין כפל מס ולרוב לא תהיה חבות מס נוספת בארה"ב (זאת כמובן במידה שאכן משולם בארץ מס כדין). במקרים מסוימים תתכן אף אפשרות להחזר כספי.

רואי החשבון המקצועיים במשרדנו ישמחו לבחון את האפשרות לזכאות. אנו מודעים היטב לכללי ההגשה של התוכנית וטיפלנו בהצלחה במספר רב של תיקים ברמות מורכבות שונות.

מלאו פרטים לחזרה או חייגו אלינו,

נשמח לעמוד לשירותכם

להרשמה לניוזלטר