לפגישת ייעוץ לעסק שלך
חוזרים מקצועיים - מע"מ - דיווח מפורט למע"מ

שידור קובץ חשבוניות למע"מ שימוש בכרטיס חכם

ראשון, 21 מרס 2010

במסגרת יישום הרפורמה בדיווחים למע"מ ובהתאם לתיקון 37 לחוק מע"מ, נקבע כי עוסקים החייבים להגיש דיווח חשבוניות מפורט, יגישו את הדוח באמצעות "כרטיס חכם", כשהוא חתום בחתימה אלקטרונית.

כדי להקל על הטמעת המהלך, רשות המסים החליטה לדחות את חובת השימוש בכרטיס חכם לשם הזדהות וחתימה בעבור הדוח המפורט עד ליום ה - 1/6/2010 (הדיווח שייעשה בחודש יוני בעבור חודש מאי). החל ממועד זה, עוסק לא יוכל להזדהות במערכת ללא הכרטיס החכם, ולא יוכל להגיש דוח מפורט למע"מ, על פי חוק.

לפיכך, על ציבור העוסקים החייב בדיווח מפורט למע"מ בשנת 2010, כמו גם ציבור העוסקים החייב בדיווח החל משנת 2011 (עוסק שמחזור עסקאותיו השנתי מעל 1 מיליון ש"ח או חייב בניהול מערכת חשבונאות כפולה) להצטייד בכרטיס חכם מוקדם ככל האפשר.

במקביל, לידיעתכם, מתחילת חודש מרץ יוכלו עוסקים שיבחרו בכך, ל"הפוך" את הדוח המפורט לדו"ח התקופתי המוגש למע"מ (ולהגישם במשולב), באמצעות הזדהות עם הכרטיס החכם וחתימה באמצעותו, כל עוד זה הוגש עד למועד הקבוע בחוק להגשת הדוח התקופתי (ה-19 בחודש). תשלום הדוח התקופתי יתבצע באמצעות כרטיסי אשראי או מערכת הסליקה הבנקאית.

הודעה בדבר שידור קובץ חשבוניות למע"מ על-ידי מייצג (לרבות מייצג משני) פורסמה באתר הרשות.

לצורך קבלת מענה על שאלות, תמיכה ובירורים בכל הנוגע להגשת הדיווחים, ניתן לפנות למוקד הטלפוני של רשות המסים, שמספרו: 4954* (*מסים), או 02-5656400; כמו כן ניתן לפנות בדוא"ל: mokedreshut@shaam.gov.il

 

להתייעצות עם המומחים שלנו
חייג: 077-7700000


למידע נוסף על המשך התהליך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*

*
אנא הזן כתובת מייל חוקית

*

שדה אינו תקני