לפגישת ייעוץ לעסק שלך

אזרחים אמריקאים וכן מחזיקי גרין קארד עצמאיים המתגוררים בישראל, חייבים לשלם מס בשיעור של כ-15% ל-IRS מרווחי העצמאי, עבור מס ביטוח לאומי בארה"ב (Self Employment Tax). מס זה חל גם על אמריקאים המתגוררים דרך קבע בישראל, ואף אם הם לא ביקרו מעולם בארה"ב (אך כאמור יש להם אזרחות או גרין קארד).מדוע נלקח מס גם בישראל וגם בארה"ב.

מס הביטוח הלאומי האמריקאי תקף גם כאשר העסק נמצא בישראל ונוכה מס בישראל כנדרש על פי חוק. זאת מכיוון שלמרות שיש לישראל אמנה למניעת כפל מס עם ארה"ב, אין לישראל אמנת ביטוח לאומי עם ארה"ב. לפיכך, אין אפשרות לקבל זיכוי על מס ששולם בישראל בכדי להמנע מתשלום מס ביטוח לאומי בארה"ב.

כאמריקאים בעלי עסק עצמאי, הינכם מחוייבים להגיש דוחות מס ל-IRS באם הכנסתכם השנתית מהעסק עולה על $400. 

ראוי לציין שתשלום מס ביטוח לאומי בארה"ב מזכה את המשלם וכן את בן/בת הזוג בנקודות זכות עבור קצבה חודשית בגיל גמלאות. לחצו על הלינק המופיע מטה בכדי לקרוא עוד על הקצבה החדשית מהביטוח הלאומי האמריקאי (Social Security Administration) וכן על אופן חישוב הקצבה.

שירותי המחלקה האמריקאית במשרד רואי חשבון שטיינמץ עמינח

זקוק לעזרה במילוי דוחות מס אמריקאיםמומחי מיסים בארה"ב במחלקת מיסוי אמריקאי של פירמת UHY שטיינמץ עמינח ושות' הינם רואי חשבון אמריקאים עם ניסיון רב במיסוי עצמאים בארה"ב הכולל ייעוץ, הכנת דוחות מס, וכן ייצוג מול רשויות המס בארה"ב.

אתם מוזמנים ליצור קשר בכדי לקבוע פגישת ייעוץ עם רואי החשבון האמריקאים שלנו ולהבין את השלכות המיסוי של הביטוח הלאומי האמריקאי, וכן את ההטבות מהביטוח הלאומי האמריקאי להם תהיו זכאים בעתיד.

למידע על הקצבה החודשית מהביטוח הלאומי האמריקאי


רוצים לקרוא עוד?

 

 

להתייעצות עם המומחים שלנו
חייג: 077-7700000


למידע נוסף על המשך התהליך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

אנא הזן כתובת מייל חוקית

שדה אינו תקני