לפגישת ייעוץ לעסק שלך
חוזרים מקצועיים - מיסוי אמריקאי

חילופי מידע בין רשויות המס של ארה"ב וישראל

ראשון, 22 אפריל 2012

עד שנת 2012 לא נדרשו הבנקים בארה"ב לדווח לרשויות המס בארה"ב על הכנסות ריבית שהופקו על ידי תושבים זרים שכן  הכנסות ריבית המופקות על ידי תושבים זרים פטורים ממס בארה"ב. ב-17 לאפריל השנה התקין משרד האוצר האמריקאי תקנה על פיה על אף הפטור ממס בארה"ב, החל משנת 2013 יחויבו הבנקים האמריקאים מדי שנה להעביר את המידע בגין הכנסות הריבית של תושבי חוץ לרשויות המס בארה"ב ולכך השפעות על מיסוי בינלאומי.

משמעות האמור הינה כי החל משנת 2013 עשויות רשויות המס בישראל לפנות לרשויות המס האמריקאיות בבקשות לקבלת מידע בגין הכנסות ריבית שהופקו בידי תושבי ישראל בחשבונות בנק בארה"ב, וזאת מכוח סעיף 29 לאמנת המס שבין ישראל לארה"ב.

מכאן עולה, ביתר שאת, הצורך של תושבי ישראל המנהלים חשבון בנק לא מדווח בארה"ב לדווח בישראל על הכנסותיהם שם. במידה שמדובר בהכנסות שנבעו מחשבונות הבנק הללו בשנים הקודמות ניתן לנקוט בהליך הגילוי מרצון, הליך אשר מנטרל את החשיפה להליכים פליליים. 

לעניין זה, נזכיר כי מס ההכנסה הישראלי פרסם לאחרונה חוזר המאפשר הגשת בקשה לגילוי מרצון עד ה- 30 ביוני 2012 בגין הכנסות שהופקו בחו"ל וטרם דווחו תוך התחייבות מראש של רשות המסים שלא לדרוש קנסות וריביות ובמקרים מסוימים אף לא לדרוש הצמדה.

חוזרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

 

להתייעצות עם המומחים שלנו
חייג: 077-7700000


למידע נוסף על המשך התהליך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*

*
אנא הזן כתובת מייל חוקית

שדה אינו תקני