לפגישת ייעוץ לעסק שלך

פתיחת חברה בארה"ב וסוגי החברות

פתיחת חברה בארה"ב

בתקופה האחרונה, בעקבות רפורמת המס של הנשיא טראמפ, אנו מקבלים פניות רבות מלקוחות המבקשים לבצע פתיחת חברה בארה"ב בכדי לקיים פעילות עסקית. אומנם פתיחת חברות ורישומן לפעילות בארה"ב מתבצעות ע"י המדינות בארה"ב ולא ברמה הפדראלית, אך על החברה מוטלת החובה לדווח על הכנסותיה בכל שנה לרשויות המס הפדרליות ובמקרים רבים גם לרשויות המדינה בה התאגדה החברה ו/או מתבצעת הפעילות העסקית.

בין אם המטרה היא פתיחת עסק קטן בארה"ב או חברה, מדובר בצעד חשוב, כדי לעשות זאת נכון ובטוח, יש להכיר היטב את חוקי המס בארה"ב הן ברמה הפדראלית והן ברמת המדינה. לחוקים אלו חשיבות עליונה, בין היתר, בבחירת המדינה בה תירשם החברה. 

עלות הקמת חברה בארה"ב משתנה ממדינה למדינה בנוסף, מדינות רבות בארה"ב מחייבות הגשת דוחות מס אמריקאים שנתיים על מנת לשמור על החברה פעילה, ומאידך, ישנן מדינות, בהן לא חלה חובת דיווח לרשויות המס, אלא רק ברמה הפדראלית בלבד.

סוגי החברות בארה"ב

חברות אמריקאיות מתחלקות לשני סוגים: תאגיד(Corporation) וחברה בע"מ (LLC)

תאגיד (Corporation)

תאגיד ככלל מדווח על הכנסותיו בדוח של החברה (טופס 1120) ושיעור המס על רווחי התאגיד ברמה הפדרלית הינו 21% (לפני הרפורמה של טראמפ שיעור המס היה הדרגתי עד לשיעור של 35%). כמו כן, באם יש לחברה פעילות עסקית באחת המדינות בארה"ב, החברה תדרש לדווח בד"כ על הכנסותיה למדינות ותתכן גם חבות מס נוספת עקב כך. 

לחילופין, תאגיד אמריקאי יכול לבחור להחשב כ S-Corporation לצרכי מס (חברה שקופה) ולהעביר את הכנסות התאגיד לבעלי המניות אשר יחוייבו במס הכנסה בהתקיים מספר תנאים מצטברים: בעלי המניות מורכבים מיחידים, נאמנויות מסויימות או עזבונות, אין יותר מ-100 בעלי מניות, יש רק סוג אחד של מניות וכן התאגיד לא מהווה מוסד פיננסי, ביטוח או חברת מכירות בינלאומית. לצורך כך, על התאגיד להגיש את בחירתו להחשב

כ- S-Corporation ל-IRS ולדווח לרשויות המס בארה"ב בתום שנת המס על הכנסות התאגיד בטופס S1120 אך התאגיד לא נושא בחבות המס. מנגד, בעלי המניות של תאגיד מסוג זה נדרשים לדווח על הכנסותיהם היחסיות מהכנסות התאגיד ולשלם מיסים לרשויות בארה"ב בהתאם לשיעורי המס שלהם בדוחות האישיים. עקב התנאים שצויינו לעיל, חברות ציבוריות אינן יכולות להחשב כ S-Corporation.

חברה בע"מ מסוג Limited Liability Company ) LLC)

LLC הינה חברה בע"מ בדומה לחברה בישראל אך היא לא מנפיקה מניות ובעלי החברה נקראים חברים (Members). הקמת חברת LLC הינה ברמת המדינה בדומה לתאגידים. ה-LLC מאפשרת לבחור בדיווח כמו תאגיד רגיל או S Corporation (כמבואר לעיל) ולחילופין היא מאפשרת לדווח על הכנסות החברה כמו שותפות (בהנחה שיש יותר מבעלים אחד) או כיישות שלא קיימת לצרכי מס (Disregarded Entity).

כאשר ישנו בעלים אחד בלבד בחברה. דיווח על הכנסות ה-LLC כשותפות די דומה לדיווח על S-Corporation אך לא צריך שיתקיימו התנאים הנדרשים מ-S- Corporation בכדי לדווח כשותפות. כל שנדרש בכדי לדווח דוח שותפות (טופס 1065) הינו שה-LLC מוחזקת ע"י יותר מאדם אחד או יישות אחת.

כאשר מוגש דוח שותפות, החיוב במס אינו מוטל על השותפות אלא על בעלי החברה שמדווחים על ההכנסה היחסית שלהם מהשותפות בדוח המס האישי שלהם לאחר הגשת דוחות השותפות ומחוייבים במס לפי שיעורי המס השולי שלהם.

איך לפתוח חברה בארה"ב בצורה בטוחה?

לפתיחת חברה בארה"ב ובכדי לבחור בסוג החברה האמריקאית המתאימה ביותר עבורכם, ובאיזה מדינה מומלץ לפתוח, חשוב להתייעץ עם רו"ח אמריקאי המכיר את חוקי המס הפדרליים והמדינתיים. הליך הקמת החברה וחוקי המיסוי השונים ממדינה למדינה, ישנן מדינות בהם המיסוי גבוה באופן יחסי למדינות אחרות, כמו כן, ישנן מדינות בהן אין כלל מיסוי חברות. לפיכך חשוב להתייעץ עם רו"ח באיזה מדינה נכון עבורו לפתוח את החברה ולנהל את פעילותה.

צוות רואי החשבון שלנו במחלקת מיסוי אמריקאי בפירמת שטיינמץ עמינח ושות' ניסיון רב בתכנון ובליווי של חברות חדשות בארה"ב.

תהליך פתיחת חברה בארה"ב:

אנו נשלח אליך טופס בקשה לפתיחת חברה בארה"ב אותו תמלא ותחזיר אלינו . לאחר קבלת הטופס, נטפל בפתיחת החברה מול הגופים הרלבנטים.
החברה תוקם לאחר מספר ימים, תלוי במדינה בה תפתח. מספר זיהוי אמריקאי לחברה (EIN) יתקבל לאחר כשבועיים.
שימו לב כי תחילה, אנו שולחים לכם שאלון בו יש למלא פרטים אישיים של בעלי החברה ושל החברה אותה אתם פותחים. 

אנו נשמח לסייע לכם בתכנון המס המיטבי עבורכם וכן ללוות אותכם בתהליך של פתיחת עסק בארה"ב. אתם מוזמנים לפגישת ייעוץ, ללא תשלום, עם רו"ח אמריקאי ולבחון את האפשרות הטובה והנכונה ביותר עבורכם.

 

 

 

להתייעצות עם המומחים שלנו
חייג: 077-7700000


צרו קשר איתנו

אנא השאר פרטים ואחד מנציגי מחלקת קשרי לקוחות יחזור אליך

*

*
אנא הזן כתובת מייל חוקית

שדה אינו תקני