לפגישת ייעוץ לעסק שלך

דוחות מס אמריקאים - טופס 1040, FBAR ועוד

איך ממלאים טופס 1040? מה כולל דוח FBAR? אזרחים רבים החיים בישראל נדרשים להגיש דוחות מס לרשות המיסים האמריקאית. חובת הדיווח חלה על כל אזרח אמריקאי או בעל גרין קארד גם אם אינו מתגורר בארה"ב. כמו-כן, כל אדם בעל הכנסה בארצות הברית מחוייב אף הוא בדיווח מס בארה"ב. הגשת דוח מס בארה"ב הוא תהליך לא פשוט, אך אי עמידה בדרישה זו מהווה עבירה על החוק.

דוח מס פדראלי - טופס 1040

 • מה זה טופס 1040 ומי צריך להגיש טופס 1040?
  כל אזרח ארה"ב או בעל גרין קארד, גם אם אינו מתגורר בארה"ב או אינו חייב בתשלום מס בארה"ב, חייב בהגשת דוח מס ההכנסה לארה"ב. בנוסף, מי שמתגורר בארה"ב גם אם אינו אזרח אמריקאי מחוייב על פי החוק בהגשת דוח מס אמריקאי זה.
    • מה כולל הדוח?
     טופס 1040 יכלול את כל סוגי ההכנסה בארץ ובכלל החייבים במס לפי חוקי המס האמריקאי.
    • מועד הגשת הדוח?
    •      מועד הדיווח הוא עד ל-15 באפריל של השנה העוקבת וניתן לקבל אורכה עד ה-15 לאוקטובר. לקוח המתגורר מחוץ לארה"ב רשאי לקבל אורכה עד             ה-15 לאוקטובר ואורכה נוספת במידת הצורך עד ה-15 לדצמבר של השנה העוקבת.
  חשוב להדגיש שאי דיווח בזמן עלול להוביל לסנקציות חמורות מצד רשויות המס האמריקאיות.
 • מהו מועד תשלום חבות מס?
  את חבות המס יש לשלם עד ל-15 באפריל של השנה העוקבת ללא אפשרות להגשת אורכה. איחור בתשלום עלול לגרור קנסות וריביות.

דוח FBAR – דיווח על חשבונות זרים (Foreign Bank Account Reporting)

חובת הדיווח חלה על אזרח ארה"ב, בעל גרין קארד או תושב ארה"ב אשר סך החשבונות הפיננסים בהם הינו בעלים/שותף או מורשה חתימה עולה על $10,000 בכל עת במהלך שנה קלנדרית. דוח FBAR מוגש למשרד האוצר האמריקאי באופן אלקטרוני בנפרד מדוח המס הפדראלי. אי הגשת הדוח עלולה לגרור קנסות כבדים וחשיפה מיותרת מול הרשויות האמריקאיות. שים לב - בדוח זה ישנה חובת דיווח בלבד ואין כל חבות מס.

 • מה כולל הדוח?
  דיווח על כל החשבונות הפיננסים הזרים (מחוץ לארה"ב) בהם הנך בעלים/שותף או מורשה חתימה. חשבונות פיננסים כוללים: חשבון עו"ש, תיק ניירות ערך, פיקדונות וחסכונות, קרנות פנסיה, ביטוח מנהלים, קופות גמל וקרנות השתלמות וכד'.
 • מועד הגשת הדוח?
  מועד הדיווח החל משנת המס 2016 הוא עד ל-15 באפריל של השנה העוקבת וניתן לקבל אורכה עד ה-15 לאוקטובר.

דוח מס פדראלי לאזרחים זרים - 1040NR

 • מי צריך להגיש?
 • בניגוד לדוח FBAR או טופס 1040, חובת הדיווח חלה על כל מי שמקיים פעילות עסקית כלשהי בארה"ב ושאינו אזרח אמריקאי או בעל גרין קארד.
 • מה כולל הדוח?
  דוח זה יכלול את כל ההכנסות שהופקו בארה"ב בלבד. הכנסות אלו עלולות לגרור חובת דיווח מס נוסף בהתאם למדינה בארצות הברית בה הופקה ההכנסה (State Tax Return). במידה וללקוח אין מספר זיהוי אמריקאי, בעת הגשת הדוח תוגש בקשה חד פעמית להנפקת ITIN (טופס W-7).
 • מועד הגשת הדוח?
  מועד הדיווח הוא עד ל-15 ביוני של השנה העוקבת וניתן לקבל אורכה עד ל-15 לדצמבר.
 • מהו מועד תשלום חבות המס?
  את חבות המס יש לשלם עד ל-15 באפריל של השנה העוקבת ללא אפשרות להגשת אורכה. איחור בתשלום עלול לגרור קנסות וריביות.

גם אתם נדרשים בדיווח לרשויות המס האמריקאיות? הקמנו עבורכם מחלקה מיוחדת המספקת שירות מקצועי של טובי רואי החשבון האמריקאים בארץ, בעלי ניסיון עשיר וידע רב בתקנות המיסוי הבינלאומי, מיסים בארה"ב בפרט, בהכנת דוחות מס ובטיפול מול רשויות המס בארה"ב.


רוצים לקרוא עוד על הגשת דוחות מס בארה"ב?

 

 

להתייעצות עם המומחים שלנו
חייג: 077-7700000


צרו קשר איתנו

אנא השאר פרטים ואחד מנציגי מחלקת קשרי לקוחות יחזור אליך

*

*
אנא הזן כתובת מייל חוקית

שדה אינו תקני