לפגישת ייעוץ לעסק שלך

איך למלא טופס 1040 ודוחות מס אמריקאים נוספים?

דוחות מס אמריקאים ומיסוי אזרחי ארצות הברית הגרים בישראל

כל אזרח ארה"ב או בעל גרין קארד, גם אם אינו מתגורר בארה"ב או אינו חייב בתשלום מס בארה"ב, חייב בהגשת דוח מס אמריקאי. כמו-כן, כל אדם בעל הכנסה בארצות הברית מחוייב אף הוא בדיווח מס בארה"ב. איך ממלאים טופס 1040? מה כולל דוח FBAR? הגשת דוחות מס אמריקאים היא תהליך לא פשוט, אך אי עמידה בדרישה זו מהווה עבירה על החוק.

מהו טופס 1040?

 • מה זה טופס 1040 ומי צריך להגיש טופס 1040?
  חוקי המיסוי האמריקאי קובעים כי כל אזרח ארה"ב או בעל גרין קארד, גם אם אינו מתגורר בארה"ב או אינו חייב בתשלום מס בארה"ב, חייב בהגשת דוח מס הכנסה לארה"ב. בנוסף, מי שמתגורר בארה"ב גם אם אינו אזרח אמריקאי מחוייב על פי החוק בהגשת דוח מס אמריקאי זה

 • מה כולל הדוח?
  טופס 1040 יכלול את כל סוגי ההכנסה בארץ ובכלל החייבים במס לפי חוקי המס האמריקאי.

 • מועד הגשת הדוח?
  מועד הדיווח הוא עד ל-15 באפריל של השנה העוקבת וניתן לקבל אורכה עד ה-15 לאוקטובר. לקוח המתגורר מחוץ לארה"ב רשאי לקבל אורכה עד ה-15 לאוקטובר ואורכה נוספת במידת הצורך עד ה-15 לדצמבר של השנה העוקבת. חשוב להדגיש שאי דיווח בזמן עלול להוביל לסנקציות חמורות מצד רשויות המס האמריקאיות.

 • מהו מועד תשלום חבות מס?
  מס הכנסה בארצות הברית יש לשלם עד ל-15 באפריל של השנה העוקבת ללא אפשרות להגשת אורכה. איחור בתשלום עלול לגרור קנסות וריביות.

מהו דוח מס אמריקאי FBAR – דיווח על חשבונות זרים (Foreign Bank Account Reporting)?

חובת הדיווח חלה על אזרח ארה"ב, בעל גרין קארד או תושב ארה"ב אשר סך החשבונות הפיננסים בהם הינו בעלים/שותף או מורשה חתימה עולה על $10,000 בכל עת במהלך שנה קלנדרית. דוח FBAR מוגש למשרד האוצר האמריקאי באופן אלקטרוני בנפרד מדוח המס הפדראלי. אי הגשת הדוח עלולה לגרור קנסות כבדים וחשיפה מיותרת מול הרשויות האמריקאיות. שים לב - בדוח זה ישנה חובת דיווח בלבד ואין כל חבות מס.

 • מה כולל הדוח?

  דיווח על כל החשבונות הפיננסים הזרים (מחוץ לארה"ב) בהם הנך בעלים/שותף או מורשה חתימה. חשבונות פיננסים כוללים: חשבון עו"ש, תיק ניירות ערך, פיקדונות וחסכונות, קרנות פנסיה, ביטוח מנהלים, קופות גמל וקרנות השתלמות וכד'.

 • מועד הגשת הדוח?

  מועד הדיווח החל משנת המס 2016 הוא עד ל-15 באפריל של השנה העוקבת וניתן לקבל אורכה עד ה-15 לאוקטובר.

מהו דוח מס פדראלי לאזרחים זרים - 1040NR?

 • מי צריך להגיש?
 • בניגוד לדוח FBAR או טופס 1040, חובת הדיווח חלה על כל מי שמקיים פעילות עסקית כלשהי בארה"ב ושאינו אזרח אמריקאי או בעל גרין קארד.

לקריאה נוספת על פתיחת עסק בארה"ב

 • מה כולל הדוח?
 • דוח זה יכלול את כל ההכנסות שהופקו בארה"ב בלבד. הכנסות אלו עלולות לגרור חובת דיווח מס נוסף בהתאם למדינה בארצות הברית בה הופקה ההכנסה (State Tax Return). במידה וללקוח אין מספר זיהוי אמריקאי, בעת הגשת הדוח תוגש בקשה חד פעמית להנפקת ITIN (טופס W-7).

 • מהו מועד הגשת הדוח?

  מועד הדיווח הוא עד ל-15 ביוני של השנה העוקבת וניתן לקבל אורכה עד ל-15 לדצמבר.

 • מהו מועד תשלום חבות המס?

  את חבות המס יש לשלם עד ל-15 באפריל של השנה העוקבת ללא אפשרות להגשת אורכה. איחור בתשלום עלול לגרור קנסות וריביות.

גם אתם נדרשים להגי דוחות מס אמריקאים? לא צריך לחפש רואה חשבון אמריקאי. הקמנו עבורכם מחלקה מיוחדת המספקת שירות מקצועי של טובי רואי החשבון האמריקאים בארץ, בעלי ניסיון עשיר וידע רב בתקנות המיסוי הבינלאומי, מיסים בארה"ב בפרט, להגשת דוח מס אמריקאי, הכנת דוחות מס ובטיפול מול רשויות המס בארה"ב.

רוצים לקרוא עוד על הגשת דוחות מס בארה"ב?

 

 

להתייעצות עם המומחים שלנו
חייג: 077-7700000


למידע נוסף על המשך התהליך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*

*
אנא הזן כתובת מייל חוקית

*

שדה אינו תקני