לפגישת ייעוץ לעסק שלך
עדכונים ופרשנות

סוחרים במטבעות דיגיטליים? אולי רשות המיסים עוקבת אחריכם

שלישי, 30 אפריל 2019

ביטוקין, קריפטו ועוד רבים. המטבעות הדיגיטליים הנסחרים ברשת, שווים הון עצום, ומסחר בהם מחייב - לפי חוק, דיווח על הרווחים. צוות המומחים במשרד רו"ח שטיינמץ עמינח מציין, כי לרשות המיסים שלל אמצעים ודרכים לעקוב אחר הסוחרים בזירות המסחר, כמו גם ברשתות החברתיות, פורומים ומקומות נוספים, בהם מתבצעות עסקאות הקשורות למטבעות דיגיטליים. כל סוחר, קטן או גדול, שואל עצמו אם רשות המיסים עוקבת אחר עסקיו, שכן לרוב, הם עצמם אינם לוקחים יוזמה ומדווחים על הרווחים לרשות המיסים. 

בהמשך לכך, כל סוחר עלול לקבל יום אחד פנייה או מכתב מהרשות, בדרישה לשלם על הרווחים את המס הקבוע בחוק. רשות המיסים מחזיקה בצוות חוקרים מיומנים, הפועלים בזירות המקוונות כדי למצוא ולאתר את הסוחרים שלא מדווחים כנדרש על הרווחים. מן הראוי לזכור, כי הפעילות המקוונת הינה אנונימית, אין בנקים או מוסדות פורמליים, והרשות משקיעה מאמצים רבים בחקירות. 

לפי השערת רואי החשבון במשרד, רשות המיסים עלולה להגיע לחלפני מטבעות בארץ, ותבקש את פרטיהם של לקוחותיהם, תוך דרישה לקבל את נתוני העסקאות ואת הרווחים שנגזרו מסחר החליפין. הדבר מתעצם, כאשר מדובר בעסקאות רחבות היקף, עם סכומים גבוהים במיוחד.

לפי שעה, כל אזרח ישראלי שמשקיע, קונה או סוחר במטבעות אלו, ורושם רווחים, חייב בדיווח לרשות המיסים. בנוסף, אלו שעוסקים במטבע קריפטו למשל, חייבים להגיש דו"ח מסודר באותה שנת מסחר, ולדווח על כך לרשויות. וזאת מדוע? כיוון שרשות המיסים הגדירה את הקריפטו כנכס לכל דבר, ומכירתו, משמע כרווח הון הנדרש בדיווח. לפי המלצת המשרד, מומלץ להגיע להסדר מול רשות המיסים בעניין זה, ולא להתעלם או לא להתייחס לאזהרות. 

 

bitcoin-2865892 1280

 

להתייעצות עם המומחים שלנו
חייג: 077-7700000


למידע נוסף על המשך התהליך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*

*
אנא הזן כתובת מייל חוקית

שדה אינו תקני