לפגישת ייעוץ לעסק שלך
חוזרים מקצועיים - הודעות רשות המיסים

ועדת הכספים אישרה הגשת דוח אחד עבור חייבי דיווח מפורט למע"מ

חמישי, 26 ינואר 2017

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום תיקון לחוק מע"מ לפיו עוסקים החייבים בדיווח מפורט יגישו את הדיווח המפורט כדו"ח תקופתי (דוח אחד בלבד), וזאת עד ל- 23 לכל חודש.

במסגרת תיקון חקיקה שנכנס לתוקפו בשנת 2010, חלה חובה על עוסקים בעלי מחזור גבוה, להגיש את הדוח התקופתי המוגש עד ה-15 לחודש באופן מקוון ומפורט, ולכלול בו כל החשבוניות ששימושו אותם בתקופת הדוח.

יחד עם זאת, במסגרת הוראות שעה שתוקפן הוארך מספר פעמים, נקבע כי הדיווח המפורט יוגש כדו"ח נפרד, בנוסף לדו"ח התקופתי, בתוך חמישה עשר ימים ממועד הגשת הדו"ח התקופתי. הוראת השעה האחרונה בנושא פקעה ביום ב' טבת התשע"ז (31 בדצמבר 2016).

בהתחשב בנטל האדמיניסטרטיבי הנוסף הכרוך בהכנת הדו"ח המפורט, החליטה רשות המסים לקדם תיקון חקיקה לפיו ידחה המועד שבו ניתן להגיש דו"ח תקופתי, לפי סעיף 67א לחוק מע"מ, עבור חייבי הדיווח המפורט למע"מ, ליום העשרים ושלוש שלאחר תקופת הדו"ח.

כידוע, חייבים כיום בהגשת דוח מפורט עוסקים יחידים אשר מחזור עסקאותיהם עולה על 2.5 מיליון שקלים חדשים וכן עוסקים אשר חלה עליהם חובה לנהל פנקסי חשבונות לפי שיטת החשבונאות הכפולה וחברות אשר מחזור עסקאותיהן עולה על 1.5 מיליון שקלים חדשים.

לצורך קבלת מענה על שאלות, תמיכה ובירורים בכל הנוגע להגשת הדיווחים, ניתן לפנות למוקד הטלפוני של רשות המסים, שמספרו: 4954* (*מסים), או 02-5656400; כמו כן ניתן לפנות בדוא"ל: mokedreshut@shaam.gov.il

 

להתייעצות עם המומחים שלנו
חייג: 077-7700000


למידע נוסף על המשך התהליך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*

*
אנא הזן כתובת מייל חוקית

*

שדה אינו תקני