לפגישת ייעוץ לעסק שלך
חוזרים מקצועיים - מס הכנסה - ניכויים וניכוי במקור

ניכוי במקור בהעברות לחו''ל

ראשון, 03 מאי 2015

במקרים של העברות כספים לחו"ל, הבנק מחוייב לנכות מס בשיעור 25%, אלא אם מעביר הכסף מציג אישור על אחוז ניכוי נמוך יותר או על פטור מניכוי במקור. ישנם בנקים המסתפקים בהצהרת המעביר על אופי הכספים המועברים, וישנם בנקים המבקשים להציג אישור ממס הכנסה.

במקרים בהם מועברים כספים לצורך השקעה בחו"ל יהיה קל יותר לקבל אישור על פטור מניכוי במקור. אך כאשר מדובר על תשלום בגין שירות שניתן, תשלום ריבית או דיבידנד וכד', צפוי כי מס הכנסה יבחן יותר לעומק את המקרה על מנת לקבוע את אופן הניכוי במקור.

חשוב לציין כי אחד הפטורים העיקריים מניכוי מס במקור, פטור שנקבע על ידי מס הכנסה עצמו, הינו במקרה של תשלומים בגין שירותים שניתנו ובוצעו במלואם בחו"ל על ידי נותני שירותים בחו"ל, וזאת עד לסכום של 250,000 דולר לשנה לכל משלם. במקרים אלו יש להסביר לבנק כי התשלום לחו"ל הינו בגין שירותים שניתנו בחו"ל, ולדרוש מהבנק להעביר את הכספים לחו"ל ללא ניכוי במקור לאור הוראות מס הכנסה בנושא.

טיפול בבקשות שמועברות למס הכנסה יכול לנוע בין שבועיים לכחודש. לכן מומלץ בכל מקרה בו מתוכננת העברת כספים לחו"ל בגין שירותים שניתנו בחו"ל להסדיר מול הבנק עצמו את העברת הכסף ללא ניכוי במקור. במקרים בהם הבנק דורש אישור ממס הכנסה יש לפנות אלינו בהקדם האפשרי, וזאת בכדי שבמועד העברת הכספים כבר יהיה אישור מוכן ולא יגרמו עיכובים בהעברת הכסף.

 

להתייעצות עם המומחים שלנו
חייג: 077-7700000


למידע נוסף על המשך התהליך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*

*
אנא הזן כתובת מייל חוקית

שדה אינו תקני