לפגישת ייעוץ לעסק שלך
חוזרים מקצועיים - מס הכנסה - כללי מיסים

המנעות מקנסות בשל איחורים בהגשת דוחות אישיים

שני, 18 פברואר 2013

מאז שנת המס 2008 נקבע כי הגשת דוח אישי שנתי למס הכנסה תעשה באופן מקוון בלבד, על ידי שידור ישירות לשע"מ באמצעות האינטרה-נט או באמצעות אתר האינטרנט של רשות המיסים. שידור זה נעשה כמובן על ידי משרדנו על פי הכללים הקבועים בחוק.

בהתאם לפקודת מס הכנסה, המועד האחרון לשידור הדוחות המקוונים הינו ה-31 במאי שלאחר שנת המס שלגביה מוגש הדוח וזאת בכפוף להסדרי ארכות שמס הכנסה מפרסם מדי שנה ושמשרדנו כלול בהם.

לתשומת לבכם, רשויות המס מקפידות על הגשה במועד של הדוחות המקוונים, ומפעילות את הסנקציה הקבועה בסעיף 195ב לפקודת מס הכנסה, הקובעת כי על פיגור בהגשת דו"ח שנתי מקוון יוטל עיצום כספי בשל כל חודש איחור בהגשת הדו"ח. סכום העיצום הכספי על איחור בהגשת הדוחות, כפי שנקבע בחוק, הינו 1,150 ש"ח בגין כל חודש איחור (בשנת 2013).

באם מוטלים קנסות כאמור על איחורים בהגשת הדוחות המקוונים, מס הכנסה מסרב בתוקף לבטלם.

לפיכך, על מנת להימנע מתשלום קנסות בשל איחור בהגשת הדוחות המקוונים, אנא הקפידו על העברת החומר הרלוונטי למשרדנו מיד עם קבלת בקשה מתאימה. כמו כן, בכדי להימנע מאי קליטת הדוחות המקוונים בזמן, אנו מדגישים כי כאשר הדוח נשלח אליכם לחתימה לאחר עריכתו יש להחזירו אלינו חתום באופן מיידי וללא דיחוי כדי לא לאחר את המועד החוקי להגשה.

 

להתייעצות עם המומחים שלנו
חייג: 077-7700000


למידע נוסף על המשך התהליך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*

*
אנא הזן כתובת מייל חוקית

שדה אינו תקני