לפגישת ייעוץ לעסק שלך
חוזרים מקצועיים - חוקי עידוד

חוק האנג'לים החדש

שלישי, 08 אוגוסט 2023

החוק נכנס לתוקף ביום 25.07.2023 ונקבע כהוראת שעה עד לסוף שנת 2026. הוא רלוונטי עבור השקעות שיבוצעו ממועד זה ועד ליום 31.12.2026.

חוק האנג'לים הוא חוק המעניק הטבות למשקיעים בחברות הייטק. החוק החדש כולל הטבות לחברות מו"פ בתחילת דרכם (שלבי הפרה סיד ו-סיד), הטבות לחברות ישראליות שרוכשות חברות אחרות והטבות לחברות ישראליות המקבלות מימון מגופים זרים.

החלק הראשון של החוק מעניק הטבה המאפשרת למשקיע שביצע השקעה בחברת המו"פ לקבל זיכוי ממס וכך לדחות חלק מתשלומי המס שלו כך שישלם מס על רווחיו רק כאשר ימכור את מניות החברה. זיכוי המס יהיה לפי מס רווח הון (לרבות מס ייסף ככל ורלוונטי) ובניגוד לחוק הקודם החוק הנוכחי נותן תנאים מקלים יותר לקבלת ההטבה שכן לא יהיה צורך באישור מקדמי של הרשות לחדשנות, לא נדרשת יותר עמידה בתנאי חברת מטרה ומספיק אישור רו"ח כי החברה היא חברת מו"פ.

החלק השני מעניק הטבה המאפשרת למשקיעים שמכרו מניות של חברת מו"פ ישראלית לא לשלם מס במועד המכירה על רווח ההון או האקזיט אלא להשקיע בחברת ישראלית אחרת במהלך 12 החודשים מהמועד בו נמכרו המניות.

יצוין כי על מנת להימנע מכפל הטבות משקיע זכאי לבחור להנות מההטבה בחלק הראשון של החוק או מההטבה החלק השני של החוק אך לא משתיהן. המשקיע לא יוכל לחזור בו מבחירתו.

החלק השלישי מעניק הטבות מס לחברות הייטק ישראליות הרוכשות חברות טכנולוגיה אחרות. חברות אלו יוכלו לנכות את סכום הרכישה מההכנסות הטכנולוגיות המועדפות וכך לשלם פחות מס. כלומר, ההשקעה שלהן תוכר כהוצאה לצורכי מס. הרציונל הוא עידוד חברות ישראליות לגדול ולצמוח בישראל ולא למכור את פעילותן או להתמזג עם חברות בינלאומיות.

כמו כן, החוק מעניק למוסדות פיננסים זרים פטור ממס על הכנסות מריבית, דמי ניכיון והפרשי הצמדה בגין הלוואות שניתנו לחברות הייטק ישראליות. מטרת הפטור היא להפחית העלויות שיש בחברות הייטק ישראליות בגיוס אשראי ממוסדות פיננסים זרים.

 

להתייעצות עם המומחים שלנו
חייג: 077-7700000


למידע נוסף על המשך התהליך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

אנא הזן כתובת מייל חוקית

שדה אינו תקני