לפגישת ייעוץ לעסק שלך
חוזרים מקצועיים - ביטוח לאומי

תשלום מקדמות ביטוח לאומי באמצעות הוראת קבע

ראשון, 23 מאי 2010

עצמאיים בעלי הכנסה מעסק או ממשלח יד נדרשים לשלם מקדמות ביטוח לאומי שוטפות במהלך השנה. גם שכירים שיש להם הכנסה משכר דירה שלא למגורים (ובתנאים מסוימים גם ממקורות פאסיביים אחרים) בסכום העולה על כ-24,000 ₪ בשנה נדרשים לשלם מקדמות שוטפות לביטוח לאומי.

לדעתנו, מומלץ למבוטחים כאלה החייבים בתשלום מקדמות ביטוח לאומי אישיות לשלמם למוסד לביטוח לאומי באמצעות הוראת קבע.

כידוע התשלום לביטוח לאומי הינו בסכום חודשי אחיד שאינו משתנה במהלך השנה, אלא אם המבוטח ביקש להקטין או להגדיל ביוזמתו, ולכן ניתן לשלמו באמצעות הוראת קבע.

על ידי כך נמנע הצורך מלשלם מידי חודש בבנק הדואר או בבנק את התשלום באמצעות שיק. נמנעות בעיות הנובעות מאי קבלת פנקס בגלל אי עדכון כתובת וסיבות טכניות אחרות.

יתרון נוסף נובע מכך שתשלום דמי הביטוח שבוצע באותה שנה מהווה בחלקו הוצאה לצורך מס. לפיכך, מי שמשלם באמצעות שיק צריך לזכור שאת התשלום לחודש דצמבר של השנה יש לבצע כבר בחודש דצמבר בשנה הנוכחית על מנת שהוא ייכלל באישור השנתי לאותה שנה.

לעומת זאת,תשלום מקדמת דצמבר המבוצעת באמצעות הוראת קבע, על אף שהיא משולמת רק ב-15 בינואר של השנה שאחרי, תיכלל באישור השנתי למס הכנסה של השנה הנוכחית

עם זאת, יצוין כי האמור חל רק על תשלומי מקדמות שוטפים של דמי הביטוח. תשלום הפרשי דמי ביטוח בעקבות שומה אינם מחויבים בהוראת הקבע ויש לשלמם בשיק.

לסיום נוסיף כי את הוראת הקבע אפשר לבטל במתן הודעה בכתב לביטוח לאומי או לסניף הבנק שממנו משולמת הוראת הקבע.

מבוטח, המשנה את מעמדו במוסד לביטוח לאומי לשכיר, למשל, וכתוצאה מכך אינו חייב לשלם מקדמות ביטוח לאומי, לא יחויב בתשלום, גם אם לא זכר לבטל את הוראת הקבע.

לשאלות נוספות ולעזרה בהפעלת הוראת הקבע ניתן לפנות למשרדנו למחלקת פרט או למחלקת רשויות.

 

להתייעצות עם המומחים שלנו
חייג: 077-7700000


למידע נוסף על המשך התהליך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*

*
אנא הזן כתובת מייל חוקית

שדה אינו תקני