לפגישת ייעוץ לעסק שלך

מיסוי נדל"ן בארה"ב למשקיעים זרים

האם כדאי להשקיע בנדל"ן בארה"ב?

בשנים האחרונות ארצות הברית מהווה יעד אטרקטיבי בעבור השקעות נדל"ן למשקיעים זרים וחברות רבות נפתחות ומציעות השקעות אטרקטיביות בנדל"ן במדינות שונות בארה"ב, ישראלים מהווים נתח שוק לא מבוטל בשוק השקעות הנדל"ן בארה"ב.
על מנת שתשואות הנכסים ינוהלו באופן התואם לחוקי המיסוי האמריקאי על המשקיע להכיר את תקנות המיסוי האמריקאי בעבור רכישת דירה בארה"ב בדגש על תקנות מיסוי נדל"ן בארה"ב בעבור משקיעים זרים.

מי הוא משקיע זר ובמה מחויב במסגרת מיסוי נדל"ן בארה"ב?

משקיע זר (לא אזרח/תושב ארה"ב) בנכסים בעל הכנסה בארה"ב מחויב בהגשת דוח מס לרשויות המס האמריקאיות כל שנה ולדווח על הכנסותיו בארה"ב בלבד. הדוח הינו אישי ואין אפשרות להגיש דוח משותף עם בן/בת זוג.

שני סוגי הכנסה מנדל"ן מחייבים הגשת דוחות מס בארה"ב:

  1. הכנסה משכירות - מיסוי הכנסות משכר דירה בחו"ל.
  2. מכירת הנכסים או השותפות בתכנון מס LLC (שותפות שקופה).

 

כיצד מבוצע מיסוי נדל"ן בארה"ב?

תשלום המס בגין הכנסות מנדל"ן (והכנסות פסיביות אחרות) ברשויות מס הכנסה בארה"ב הינו על בסיס רבעוני, וזאת במידה שלא ינוכה מס במקור. 

המועד האחרון לתשלום המס הינו ה-15 לאפריל, ללא אפשרות הארכה. 

אי תשלום בזמן עלול לגרור קנסות על איחור וריביות. עם זאת, לדוח השנתי ניתן להגיש אורכה עד ה-15/12.

לקריאה על דוחות מס אמריקאים

אמנת מס ישראל - ארה"ב

אמנת מס הקיימת בין ישראל לארה"ב נותנת זכות ראשונית למיסוי למדינה אשר בתחומה נמצאים נכסי הנדל"ן על פני מקום תושבות המשקיע.

כלומר, תושב ישראל שמשקיע בנכס בארה"ב ימוסה קודם בארה"ב ולאחר מכן בישראל (סעיף 7 באמנת המס). בהתאם לאמנת המס בין ישראל לארה"ב, יינתן בישראל זיכוי על המס ששולם בארה"ב כך שלא יהיה כפל מס למשקיע.

מיסוי נדל"ן בארה"ב עם משרד רואי חשבון שטיינמץ עמינח

מאחר וניהול עסקאות מסוג זה הינו עניין מורכב, יש לבחון כל מקרה באופן פרטני ולטפל בו בהתאם. צוותי משרד רואי חשבון שטיינמץ עמינח ושות' בעלי נסיון רב בתחום מיסוי נדל"ן בחו"ל ובארה"ב יעמדו לשירותכם, ילוו אתכם לאורך כל הדרך ויספקו עבורכם את כל המידע והייעוץ המקצועי והעשיר בדרך לביצוע ההחלטות הנכונות עבורכם. 

 

רוצים לקרוא עוד?

 

להתייעצות עם המומחים שלנו
חייג: 077-7700000


צרו קשר איתנו

אנא השאר פרטים ואחד מנציגי מחלקת קשרי לקוחות יחזור אליך

*

*
אנא הזן כתובת מייל חוקית

שדה אינו תקני