לפגישת ייעוץ לעסק שלך
עדכונים ופרשנות

שימור עובדים וקליטת עובדים מחל"ת - המפתחות ליציבות בסגר השני

חמישי, 24 ספטמבר 2020

unemployment-coronavirus

מאת: רו"ח אלדר קצב, מנהל מחלקת פיקוח ותמיכה בהנה"ח

מדינת ישראל הולכת לסגר מלא בפעם השנייה, בעקבות משבר הקורונה. בימים האלו עולות הרבה מאוד שאלות בפן המיסויי, בקרב מעסיקים ועובדים במגזרים השונים - באופן די טבעי ומובן. נתמקד כאן בשני סוגי תמריצים של מדינת ישראל כלפי מעסיקים, שיכולים לסייע מאוד בהקטנת ממדי האבטלה ובהמרצת המשק לאחר היציאה מן הסגר, בתקווה שתגיע במהרה.

שימור עובדים בתמורה למענק

התכנית החדשה, ולפיה יוענקו מענקים למעסיקים המשמרים עובדים ולא מוציאים אותם לחל"ת (חופשה ללא תשלום), היא צעד נכון מאוד, השומר על הקשר בין המעסיק לעובד. 

ברגע שיחסי עובד- מעביד מנותקים בשל הוצאת העובד לחל"ת לתקופה של מספר שבועות, קל יותר למעסיק שמעוניין לעשות רה-ארגון מחדש במצבת העובדים של החברה לנתק את הקשר לתמיד ולמעשה לפטר את העובד. אנחנו מכירים מספר דוגמאות מהעולם, שבהן מדינות העניקו כסף למעסיקים עבור השתתפות בשכר העובדים, כדי שאלו לא יפטרו אותם: מצד אחד בטחון תעסוקתי לעובד ומצד שני הכלכלה המשיכה לתפקד.

מה שקרה בסגר הראשון הוא בעייתי ואולי ניתן היה להימנע ממנו: מעסיקים רבים הוציאו עובדים לחל"ת ולמעשה הקשר בין הצדדים נותק. כאשר המשק חזר לשגרה מוגבלת, חלק מהעובדים לא הוחזרו, אלא נגרעו מהארגונים שבהם עבדו. למעסיקים זה היה יחסית קל יותר לנקוט את הדרך הזו, שכן כבר לא היה קיים הקשר הרציף של יחסי עובד-מעביד למשך תקופת זמן, ומשכך מחויבות הצדדים הייתה פחותה יותר ואפשרה למעסיק לעשות רה-ארגון מחדש בעסקו.

לאור מה שאנו למדים מן העולם, נראה שאילו המדינה הייתה מחלקת מענקים ישירים או משתתפת בשכר העובדים, על מנת לשמר את אותם עובדים, כבר בגל הראשון, אחוזי האבטלה היו נמוכים משמעותית - וכולם היו מרוויחים מכך - המדינה שלא צריכה לדאוג למחוסרי עבודה ומקטינה את נטל הביטוח הלאומי בתשלומי האבטלה; המעסיקים שהיו מקבלים סיוע, ולא היו נדרשים להכשיר עובדים חדשים; וכמובן העובדים השכירים, שהיו נהנים מוודאות כלכלית ושכר עבודה מלא ולא בדמות דמי אבטלה שהם בעצם שכר מופחת מהשכר אותו הם רגילים לקבל.

דווקא לעובדים שהועסקו בשכר נמוך וקרוב לשכר מינימום בחוק, נוצר מצב הזוי, שבו הרבה מעסיקים מתקשים למצוא עובדים. זאת מהסיבה העיקרית שכרגע העובד מקבל כדמי אבטלה שכר שקרוב מאוד לגובה השכר שאותו הרוויח אצל המעסיק שלו, רק שעכשיו הוא לא צריך לעבוד עבורו.

נקודה נוספת למחשבה: אם הרבה אנשים היו עובדים, ללא גל אבטלה משמעותי, ייתכן כי הדבר היה משפיע גם על נתוני התחלואה, שכן היינו רואים פחות התקהלויות ובילויים ויותר אנשים שמבלים במסלול עבודה-בית ברוב שעות היום.

החזרת עובדים מחל"ת

בוודאי אתם זוכרים שבגל הראשון הושקה תכנית ולפיה כל מעסיק שיחזיר עובדים מחל"ת, ייהנה ממענק על כך. וכך, מי שהחזיר עובד לארגון נהנה ממענק - אך נקבע שמי שהחזיר עובדים מוקדם יותר ייהנה ממענק מופחת (שלא בצדק). העניין החשוב הוא שהתכנית הזו מסתיימת ממש בעוד כמה ימים, בסוף ספטמבר. לאור הסגר הנוכחי וההחמרה בנתוני התחלואה, ומתוך הנחה שהמשבר יימשך בשבועות הקרובים, על המדינה להאריך את התכנית ולעודד מעסיקים להשיב עובדים למקומות העבודה. לקח מהסגר הקודם: המענק צריך להיות אחיד, ואם כבר יש שונות מסוימת, יש להגדיל את המענק למי שמחזיר עובדים דווקא מוקדם יותר.

המדינה חייבת תכנית ארוכת-טווח

מבלי להיכנס לשיקולים הבריאותיים והחשובים, ברור שסגר מלא הוא לא דבר כלכלי, שכן לפחות חלק מהעובדים במשק חייבים להמשיך לעבוד כדי להניע אותו. אחרת - אנו צפויים למיתון קשה. אבל אם הסגר יימשך מעבר לתקופה המוגבלת, על המדינה לחשוב איך להמשיך ולפצות את בעלי העסקים על שימור עובדיהם (כזכור - המענק המדובר לשימור עובדים הוא חד-פעמי, כרגע). בכל מקרה, הדבר לא יוכל להימשך זמן רב מדי, ובטח לא שאחת לכמה חודשים.

במצב הבעייתי שנוצר, המענקים הניתנים כרגע הם מעין 'טלאי על טלאי', בעקבות החלטות מהירות, ואינם חלק מתכנית ארוכת-טווח. כרגע, אין תכנית סדורה וברורה, הצעדים הבאים לא ידועים - וכל זה לא מאפשר ודאות למעסיקים ולעובדים. מי יודע - אולי ניאלץ לחיות בסגר גם בחורף, לכן על המדינה למצוא פתרון ארוך-טווח בדמות תכנית סדורה לשנה-שנתיים הקרובות, עם תסריטים שונים - הן בריאותיים והן כלכליים. כך, מעסיקים, עובדים וגם המדינה - כל הצדדים יידעו בדיוק מה צפוי להם וייהנו מוודאות כלכלית.

ומילה לסיום: להערכתי, אלא אם תהיה הפתעה בלתי צפויה, אנו צפויים לחוות העלאת מיסים ב-2021-2022. כבר כעת ידוע שמחיר הצעדים שננקטים הוא גבוה מאוד, ולמדינה ככל הנראה לא תהיה ברירה אלא לכסות אותם בדרך זו. האפשרויות כאן מגוונות: העלאת מיסים לשכירים, העלאת מס חברות, העלאת מע"מ ועוד.

 

להתייעצות עם המומחים שלנו
חייג: 077-7700000


למידע נוסף על המשך התהליך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*

*
אנא הזן כתובת מייל חוקית

שדה אינו תקני