הדפס דף זה
חוזרים מקצועיים - מס הכנסה - ניכויים וניכוי במקור

תאומי מס באמצעות האינטרנט

חמישי, 05 פברואר 2009

שירות חדש באתר האינטרנט של רשות המסים מאפשר לציבור השכירים בישראל לערוך תאום מס באמצעות האתר. מהיום שכירים המבקשים לערוך תאום מס, לא יצטרכו להגיע למשרדי השומה ולהמתין בתור אלא יוכלו להגיש את הבקשה ממחשבם האישי ואישור תיאום מס יישלח אליהם תוך מספר ימים בדואר.

באמצעות היישום החדש המופעל באתר הרשות ניתן יהיה לערוך תאום מס עד ל- 6 מעבידים שונים המשלמים משכורת. כמו כן, ניתן יהיה לקבל באמצעותו את הזיכויים הבאים: שתיים ורבע נקודות זיכוי לשכיר תושב מדינת ישראל, חצי נקודת זיכוי לאישה עובדת, נקודות זיכוי ילדים, נקודת זיכוי למשפחה חד הורית.

השירות החדש מאפשר גם לערוך סימולציה לתאום המס, ללא צורך בשידור הנתונים. לאחר שידור הנתונים וקבלת אישור על העברתם, תאום המס יעודכן אוטומטית למחשב רשות המסים. בשל הצורך המתבקש להקפיד על סודיות המידע המצוי במאגרי רשות המסים, ומאחר שלא ניתן עדיין להזדהות באמצעות תעודות זיהוי חכמות, תידרש הקפדה מיוחדת על מילוי השדות באופן מדויק, נתונים שיוקלדו ויימצאו שגויים לא יתקבלו והפונה יתבקש לפנות למשרד פקיד השומה לשם עריכת תאום מס.

יצוין כי תאום מס באמצעות השירות באתר האינטרנט אפשרי רק פעם אחת בשנת המס וכל תיקון או פניה נוספת ניתן לבצע רק במשרדי השומה. לדברי מנהל רשות המסים, יהודה נסרדישי, הרשות שוקדת באופן מתמיד על הרחבת השירותים הניתנים לאזרח באמצעות אתר האינטרנט. שירות זה מתווסף לשורה ארוכה של שירותים מקוונים הפועלים באתר, שיש להם שימוש נרחב על ידי הציבור, המאפשרים ביצוע תשלומי מסים וקבלת מידע, אישורים ועוד.

 

לביצוע תאום מס באינטרנט

 

להתייעצות עם המומחים שלנו
חייג: 077-7700000


למידע נוסף על המשך התהליך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

*

*
אנא הזן כתובת מייל חוקית

שדה אינו תקני